Хуманатирна забава во "Шила" со слики од М.Клос PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 19 ноември 2019

majkk1q.jpgПеток, 22. ноември со почеток од 20:00 часот во кафé и бар "Шила" во организација на Lions Club Ohrid ќе се одржи забава и изложба на слики од канадскиот уметник со охридско потекло Мајкл Клос.

Влезница за настанот чини 300 ден а сликите ќе се продаваат по 500 ден.

Собраните средства ќе бидат донирани за социјално загрозени семејства.

Престојниот настан е уште еден во низата квалитетни културни вечери организирани во „Шила“ - концептуален бар и кафѐ кој се истакнува како алтернативна арт-сцена во Охрид. „Ги охрабруваме креативците од сите сфери да нѐ контактираат во врска со промоција на нивниот труд. Отворени сме за соработка и споделување на уметноста во секоја нејзина форма“– порачуваат од менаџерскот тим.

 

Во продолжение линк од настанот со повеќе информации:

https://www.facebook.com/events/548226245737866/
Последни измени ( вторник, 19 ноември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive