Велештанец нападнат во Охрид,кај охриѓанец најдена... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 19 ноември 2019
nasilie1q.jpgНа 18.11.2019 во СВР Охрид, С.Г.(33) од Охрид пријавила дека пред угостителски објект во Охрид, била физички нападната од Б.Х.(45) од струшкото село Велешта. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги,  психотропни  супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(20) од Охрид. При преглед извршен на 30.07.2019 година во 22.30 часот, за време на одржување на музички настан во Охрид, кај него пронајдена и одземена е опојна дрога кокаин.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive