Махараџа издава дел од палатата за 8 илјади... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 18 ноември 2019
maharadza1q.jpgИндиски махараџа издава на „Аирбнб“ дел од неговата палата во Џаипур, стара 300 години, а едно ноќевање чини 8.000 долари.

Во објаснувањето стои дека „гостите ќе доживеат инспиративно патување во богатата историја, културното наследство и во уметничките традиции на кралското семејство на Џаипур“. За време на престојот, на располагање ќе имаат батлер и водич и ќе можат да ја пробаат локалната кујна.

Ова е првпат палатата изградена во 1727 година да биде отворена за комерцијални цели. Меѓу славните гости кои ја имаат посетено палатата се поранешниот американски претседател Бил Клинтон, принцезата Дијана и Џеки Кенеди.

Палатата од оваа година се наоѓа на листата на светското културно наследство на УНЕСКО.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive