"Џокер испиша историја откако влезе во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 18 ноември 2019
djoker2e.jpg„Џокер“ и официјално стана првиот филм во историјата кој заработил една милијарда долари, а притоа да има ограничувања за публиката (помлади од 17 години треба да го гледаат во присуство на родител).

Новиот поглед на озлогласениот противник на Бетмен притоа стана седми филм оваа година кој влегол во клубот на милијардери. Она што е уште поимпресивно е што „Џокер“ успеа во тоа без да се прикажува во Кина, која е вториот најголем пазар на светот.

Со буџетот од 62,5 милиони долари, „Џокер“ исто така е еден од најпрофитабилните филмови на сите времиња. Тој заработи 96 милиони долари во првиот викенд од прикажувањето, што претставува рекорд за октомври и освен во САД, се покажа голем хит и во Велика Британија, Мексико, Јужна Кореја, Бразил и Франција.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive