Холивудската легенда Џејн Фонда ја приведуваат поради PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 16 ноември 2019
fonda1tt.jpgИако неколку пати беше приведувана, холивудската легенда Џејн Фонда не се откажува и привлекува сѐ повеќе луѓе на протестите против климатски промени, што секој петок почнаа да се одржуваат во Вашингтон.

Стотици демонстранти од сите возрасти ѝ се придружија вчера на протестот пред американскиот Конгрес, каде што таа повика на досега невиден активизам.

Мора итно да се реагира против климатските промени. Не можеме да ги оставиме младите сами да се борат за својата иднина“, изјави 81-годишната Фонда.

Таа повторно го носеше препознатливиот црвен капут, за кој кажа дека ѝ е последен што го купува, обидувајќи се да биде поодржлива.

Инспирирана од шведската тинејџерка Грета Тунберг, Фонда привремено се пресели во главниот град и ги предводи овие протести повеќе од еден месец. За тоа време, веќе четири пати беше приведена, што не беше случај вчера.

Почнав да протестирам со Џејн на улиците пред 49 години. Никој не работи како неа. Таа никогаш не ја изгубила нејзината страст или енергија и не ѝ е срам да се стави во непријатна ситуација“, кажа познатата активистка Џоди Еванс.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive