Средена најопасната крстосница во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 16 ноември 2019
opasna1q.jpgЛокалната  го среди сообраќајот на една од најопасните крстосници во Охрид.

Општина Охрид пристапи кон решавање на проблемот на крстосницата помеѓу улиците "Јане Сандански" и " Партизанска" каде што години наназад се забележуваат зачестени сообраќајни незгоди.

Согласно проектите изработени со микросимулација на движењето на овој дел, ова е времено решение на проблемот.
Во текот на наредниот период ќе се следи состојбата на оваа крстосница по однос на безбедноста и доколку е потребно ќе се превземат дополнителни мерки.

Последни измени ( сабота, 16 ноември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive