Ученик уби двајца средношколци во Калифорнија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 15 ноември 2019
kalif1q.jpgДвајца ученици се убиени, а три се повредени во пукањето во средно училиште во Калифорнија.

Пукањето се случило во Санта Кларита, северно од Лос Анџелес, 20 минути пред да почне наставата. Убиени се 16-годишна девојка и 14-годишно момче, а 16-годишниот напаѓач, кој е тешко повреден, е приведен.

„Напаѓачот бил ученик во тоа училиште. Тој токму денеска полнел 16 години“, изјави шерифот Алекс Вилануева, не откривајќи го неговиот идентитет.

Безбедносните камери покажаа дека напаѓачот извадил полуавтоматски пиштол од ранецот и застрелал пет ученици, пред да пука во себеси.

Според американски медиуми, оваа година имало 366 масовни пукања во земјата, од кои околу 30 се случиле во училишта, при што загинале 12 луѓе.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive