Свиња ги смирува патниците пред лет со авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 12 ноември 2019
svinja1qz.jpgПетгодишната свиња ЛиЛу и нејзината сопственичка Татјана Данилова се вклучени во програмата Wag Brigade на аеродромот во Сан Франциско, преку која животните издресирани за терапија им помагаат на вознемирените патници.

Со пилотска шапка и налакирани нокти, ЛиЛу подига шепа во знак на поздрав, позира за селфи и ги забавува патниците кои чекаат на заминување со нејзината играчка пијано.

„Луѓето се навистина среќни што за момент им се одвлекуваат мислите од претстојното патување, без разлика дали е службено или приватно. Сите сметаат дека е одлична идеја“, вели Данилова.

ЛиЛу позира за самослик и ги забавува патниците кои чекаат на заминување од Сан Франциско (Фото: Фејсбук)

Менаџерката за услуги на патниците Џенифер Казаријан вели дека ЛиЛу е прва свиња од аеродромската програма за терапија, во која се вклучени кучиња од сите раси и големини и дека придонела за зголемување на чувството на заедништво на аеродромот.

„Кога ја почнавме програмата, наша главна цел беше да ги ослободиме патниците од стресот. И успеваме да го постигнеме тоа, но и се зближивме со нашите патници и тоа е прекрасно“, вели Казаријан.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive