Избрани најубавите тори на охридската тортијада PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
понеделник, 11 ноември 2019
tortaoh2q.jpgНа  9.11 2019 во хотел "Амбасадор" се одржа 24- та тортијада по ред.
И годинава  тортијадата беше со  хуманитарна цел, од СРЦЕ ЗА ЈАНА АРСОСКА. Се собраа 14 400 денари од продажбата на тортите и 4 000 денари од кутијата за донации, вкупно 18 400 денари кои  ќе бидат донирани на нашата Јана.
tortaoh1q.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Тортијадата беше со натпреварувачки карактер на слаткари професионалци и аматери.
 
Од професионалци 1 место слаткарница "Бајадера" со тортата бр. 6
 
2 место слаткарница "Савита" со торта бр.2
 
3 место слаткарница "Анабела" со торта бр. 7

Од аматерките 1 место Даница Филева со торта бр. 5
 
2 место Валентина Адамова со торта бр. 3
 
3 место Сузана Стрезоска со торта бр. 2.
tortaoh3q.jpg
 
Покровител на манифестацијата беше  д-р. Виолета Мицкоска.
Последни измени ( понеделник, 11 ноември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive