Отруени кучиња во центарот на Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 ноември 2019
otrueni1qq.jpgНа плоштадот во Охрид лежат мртви кучиња, за кои се претпоставува дека се отруени. Попладнево граѓани пријавиле во ЈП “Охридски комуналец”  дека има две мртви животни на шеталиштето, а велат дека низ Охрид има уште 10 отруени кучиња.

“За мртвите кучиња дознавме по пријава на граѓани. На местото се наоѓаат припадници на крим техника од СВР-Охрид кои вршат увид. Навистина не знам колкав е бројот на мртви кучиња. И ние сме затекнати од овој немил настан”, вели директорот на “Охридски комуналец” Љупчо Грданоски.

“Охридски комуналец” има обезбедено простории за прибирање на кучињата скитници во месноста Матскер на влезот од Охрид, но стационарот нема дозвола за работа од Агенцијата за храна и ветеринарство бидејќи објектот не му припаѓа на  претпријатието. За тоа било потребно да се изврши промена на локалниот урбанистички план за да може стационарот да буде вцртан.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive