Брановите трупаат по 10 кубици отпад на кејот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 ноември 2019

kej1qc.jpgЈужниот ветер кој создава и  големи бранови на охридскиот кеј веќе пет дена исфрла по десет кубни метри трска и алги.Комуналците секојдневно го чистат овој дела од крајбрежјето.а временските прогнози кажуваат дека бранови и ветер ќе има и во наредните десет дена.

 

Наши екипи веќе пет дена  го чистат градскиот кеј кој е затрупан со  отпад од трски и алги.Ги следиме и метеоролошките прогнози кои најавуваат дека  вакво време со бранови и ветер ќе има до средината на ноември.Ангажиравме некоилку екипи за остранување на отпадот од кејот”,ни изјави Стефчо Маслов,раководител на Јавна  хигиена во Охридски комуналец.

 Ова е време кога јужниот ветер дува константно, а брановите  носат и   големи количини на отпад и од албанскиот брег.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive