Катрин Денев во болница по мозочниот удар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 ноември 2019
denev1w.jpgФранцуската актерка Катрин Денев е хоспитализирана во болница во Париз, откако имала мозочен удар, соопшти нејзиното семејство.

Според соопштението од нејзиниот агент, Денев нема оштетувања на нејзините моторички способности, но стои дека ќе ѝ треба време за да се закрепне.

Легендата на францускиот филм, 76-годишната Денев е најпозната по улогата во филмот „Убавицата на денот“ од 1967. Изминативе недела таа снимаше нов филм со режисерката Емануел Берко.

Француската дива има работено со водечките европски режисери како Роман Полански, Андре Тешин и Ларс фон Трир.

Денев во 2012 беше специјална гостинка на Интеранационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола каде доби Златна камера 300 за придонес во светската уметност.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive