Богата спортска програма во рекреативниот центар... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 21 октомври 2019
sala1q.jpgСпортско рекреативниот центар " Билјанини Извори " изминатиов викенд беше домаќин на неколку спортски настани од различни спортови, што би рекле за секого и за сечиј вкус по нешто.
Богатиот спортски викенд започна со Првиот меѓународен фудбалски турнир за генерации 2008/2009 и 2010 "Охридски бисери" кој се одржа на 18 и 19 октомври (петок-сабота) на градскиот стадион "Билјанини Извори". На турнирот учество зедоа 10 екипи од три држави и тоа Охрид/Македонија, Р. Хрватска и Р. Црна Гора.
 
Спортскиот викенд продолжи со едно коло од Државното поединечно првенство во бокс за натпреварувачката сезона 2019 во машка и женска конкуренција кој се одржа во саботата и неделата. На првенството учество зедоа и  членовите на охридскиот боксерски клуб "Алексо Огненовски" кој забележаа одлични резултати во двете конкуренции.
Викендот го заокуживме со стартот на кошаркарскиот турнир во Баскет 3x3 каде во неделата (вчера) се одиграа првите две кола во двете групи. 
 
Ако по стартот се препознава и квалитетот, возбудувањата и другарувањето тогаш сме убедени дека ќе имаме и тоа како интересен Баскет турнир на задоволство на сите љубители на кошарката и рекреацијата,соопштија од ова јавно претпијатие.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive