ВМРО-ДПМНЕ:Вработените во "Јасна Ристеска" останаа ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 17 октомври 2019

zgrada12q.jpg-Жртви на неодговорното владеење и лагите на СДСМ се вработените во градинките.Дали за градоначалникот Константин Георгиески е во ред тоа што вработените во детската градинка ЈОУДГ „Јасна Ристеска“ се уште не ги добиле своите плати?

Власта на СДСМ да објасни зошто не е испочитуван Законот за работни односи, според кој 15 во месецот е крајниот рок да се исплати плата за претходниот месец?

Министерството за труд и социјална политика и министерката Мила Царовска ги оставија вработените без основната егзистенција за живот.

Наместо да се фали со нeвистинити мерки за покачување на платите, министерката Царовска да одговори зошто на почеток на годината плататата на група вработени во градинките им беше намалена за околу 900 денари?

Синдикатот веднаш да застане во одбрана на вработените, но исто така да реагира и за неземените плати на вработените во образованието и културата.

На ваквото деструктивно владеење треба да се стави крај, граѓаните на Охрид заслужуваат подобро,се  вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive