Јапонија ја погоди еден од најсилните тајфуни,има... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 13 октомври 2019
tajfunj1q.jpgЈапонија распореди 27.000 војници и припадници на спасувачки служби откако земјата ја погоди еден од најсилните тајфуни досега, убивајќи најмалку 19 луѓе.

„Силниот тајфун предизвика огромни штети низ цела источна Јапонија“, изјави портпаролот на владата Јошихиде Суга.

Владата ангажираше хеликоптери и бродови во големата акција на спасување. Една жена загина откако падна од спасувачки хеликоптер.

„Околу 376.000 домови се без електрична енергија, а 14.000 домови немаат вода“, додаде Суга.

Тајфунот во меѓувреме ослабна и го напушти копното.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive