Енди Мареј чека трето дете PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 13 октомври 2019
tretod1q.jpgЕнди Мареј најави дека ќе земе кратка пауза од тенисот додека тој и сопругата го очекуваат раѓањето на нивното трето дете.

Двократниот освојувач на Вимблдон планира да земе едномесечен одмор по претстојниот турнир во Антверпен, но можеби и порано ќе го прекине настапот доколку сопругата Ким почне да се породува.

„Бебето може да дојде во секој момент во текот на следната недела. Планот ми е да играм во Антверпен и потоа да земам пауза до Дејвис купот. Но, ако бебето се роди порано, тогаш би го пропуштил и Антверпен“, кажа 32-годишниот Мареј.

Тој и Ким Сирс се веќе родители на тригодишната Софија и на Еди, која ќе наполни две години следниот месец.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive