Честитка од ОМД по повод 11 Октомври PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 11 октомври 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) им го честита денот на народното востание на македонскиот народ на сите Македонци во Македонија и во дијаспората.

На 11ти октомври 1941 храбрите македонски борци за слобода ја започнаа борбата за независност и ослободување на Македонија од странските окупатори. И покрај фактот што Македонија беше под бугарско-фашистичка окупација, храбрите македонски патриоти доследно се бореа за остварување на стремежот за слободна и независна Македонија. 

 

На овој ден беа зацврстени темелите врз кои се потпира македонската државност, и на сите нас ни претставува гордост да го одбележиме овој голем празник. 

 

Нека ни е честит празникот, и нека е за многу години.

 

Последни измени ( петок, 11 октомври 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive