Здравевски:Локалната не се грижи за децата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 07 октомври 2019
deti1q.jpg-СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески не се грижат за децата и младите.Премногу ветени спортски и детски игралишта насекаде низ целиот град и руралните средини, но за жал ниту едно изградено или реконструирано.кажа на денешната прес конференција Александар Здравевски, претседател на УМС Охрид.

-Сликата којашто може да се види на ова детско игралиште позади нас, но и на сите други детски и спортски игралишта е дека тие се во катастрофална состојба.Кога планирате да ги направите ветуваните детски игралишта во Центар, Долна Влашка маала и 15 Корпус?

Децата и младите од населбите Воска и Црногорци останаа без ветеното поставување на нови детски игралишта, а за постоечките воопшто не се води грижа.

Зошто не преземате никакви санирања на детското игралиште на улица „Васил Главинов“?Младите чекаат да се реновираат спортските терени за мали спортови во Долно Лакочереј и Лескоец.Нема никаква трага и од изградбата на двата детски парка во Велгошти.

Ова ли е грижата за најмладите од страна на Локалната самоуправа и градоначалникот Георгиески?

Со СДСМ и Георгиески нема ништо од изградба на современи спортски и детски игралишта,рече Здравевски.
Последни измени ( понеделник, 07 октомври 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive