„Мерцедес“, „БМВ“ И „Ауди“ прават електроскутери PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 19 септември 2019
elektromob1q.jpgЕлектричните скутери оваа година со голема брзина ги преплавија европските улици и автомобилските гиганти ја искористија шансата да се испробаат и во сегментот микромобилност.

„Мерцедес-Бенц“ е последната голема автокомпанија која влезе во светот на електрични скутери, откако тивко го најави својот производ на неодамнешниот Автосаем во Франкфурт. Направен во соработка со швајцарската компанија за скутери „Микро“, тој треба да се појави на пазарот во почетокот на 2020 година.

„Електричните скутери беа дозволени на германските улици дури од овој јуни и веќе е тешко да се замисли сообраќај без нив. Тие се совршен начин за брзо поминување помали дистанци, без да се штети на животната средина“, објавија од „Мерцедес-Бенц“, не откривајќи никакви детали за дометот, максималната брзина или други спецификации.

Некои беа и побрзи. „Е-скутер“ на „БМВ“ ќе чини 800 евра и ќе се појави оваа есен, а со едно полнење ќе можат да се поминат 12 километри. Електричниот скутер на „Ауди“ ќе има речиси двојно поголем домет, но ќе чини околу 2.000 евра и доаѓа на крајот на 2020.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive