Сообраќајка на патот Струга-Дебар,има и повредени PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 18 септември 2019
policija6.jpgНа 17.09.2019 во 16.45 часот на регионалниот пат Струга–Дебар, на крстосница од локалниот пат кај селото Добовјани и патот кој води кон селото Велешта, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Југо“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Р.П.(58) од Вевчани и патничко моторно возило „Фоксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од С.Б.(54) од Велешта. Од ударот возилото „Југо“ удрило во пешакот С.Б.(55) од Република Албанија. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Р.П. и С.Б. кои се пренесени во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош. Со телесни повреди се здобиле сопатничката од возилото „Југо“, С.П.(49) и 12 - годишен пешак, кој се движел заедно со С.Б. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Струга
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive