Тепачка на бензинска во Велешта,еден се обидел... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 16 септември 2019

nasilie1q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против следниве 11 лица: Д.Р.(42), С.Р.(48), Н.Р(49), Ј.Р.(30), Х.Р.(19), Ш.Р.(22), против 16 годишно лице, сите од струшкото село Октиси, како и против Д.Х.(45), Х.Б.(49), Ш.Х.(28) и Д.Х.(25), сите од селото Велешта. Пријавениот Б.Х. се товари и за сторено казнено дело  „спречување на докажување“.

Пријавените, на 17.08.2019 година,  се сретнале на бензиска пумпа во селото Велешта при што започнале меѓусебна  караница и тепачка. По настанот, пријавениот Б.Х. со цел да го прикрие делото, извршил отстранување и сокривање на компјутерскиот хард диск со видео записот од безбедносните камери поставени на бензиската станица.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive