На Олимп загина македонски планинар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 15 септември 2019
olimp1qn.jpgМакедонски планинар загина на планината Олимп во Грција откако паднал во провалија, најверојатно затоа што претходно му се слошило, јави државната агенција МИА.

На Олимп планинарела македонска група од околу девет лица, а на мажот или му се слошило или добил срцев удар по што паднал во провалија. Телото од провалијата најверојатно го извлекле планинарите кои биле заедно со него. Обдукцијата дополнително ќе ги утврди точните причини за смртта, јави дописничката на МИА од Атина.

14 пожарникари од специјалната спасувачка единица на противпожарната служба од Литохоро интервенирале во пренесувањето на телото од местото на несреќата во планинарскиот дом „Спилиос Агапитос“, што се наоѓа на надморска височина од 2.100 метри .

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive