Седми роденден на списането "Лице в лице" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 15 септември 2019

septemvri1q.jpgДенес беше одбележан седмиот  роденден на списанието за одржлив развој, „Лице в лице“, и промоција на 37-то издание.

Настанот се случи во паркот „Ибни Пајко“ во рамки на „Денот на граѓанските организации“, кој го организираше Цивика Мобилитас, при што граѓаните имаа можност да се запознаат со иницијативите на граѓанскиот сектор, како и да се вклучат во дел од нив. 
septemvri2q.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продавачите на „Лице в лице“, заедно со модната дизајнерка, Ирина Тошева, и ентузијастот за готвење, Бранко Поповски, автор на „Готвење со Бранко“, на присутните граѓани им го понудија актуелното издание на списанието, чиј главен фокус се Глобалните цели за одржлив развој во делот на заштита на животната средина.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive