Актерката Хафман од "Очајни домаќинки" оди во затвор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 14 септември 2019
felisiti1q.jpgАктерката Фелисити Хафман, која се прослави со серијата „Очајни домаќинки“, доби 14 дена затвор за учество во скандалот со уписи на факултет. Таа призна дека во 2017 година платила 15.000 долари за да бидат исправени одговорите од испитот на нејзината ќерка.

Хафман исто така беше осудена на 250 часови општокорисна работа и ќе мора да плати казна од 30.000 долари.

Педесетина родители и спортски тренери се обвинети дека учествувале во оваа шема, но не и нивни деца.

„Не постојат оправдувања за моите постапки. Точка. Сакам, пред сѐ, да ѝ се извинам на мојата ќерка, а потоа и на моето семејство и на образовната заедница за моите акции“, изјави Хафман.

Судијката Индира Талвани изјави дека верува дека Хафман презела целосна одговорност за своите постапки, но не може да биде оправдување дека „сакала да биде добра мајка“. Хафман мора да се пријави во затвор во наредните шест недели.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive