Самуел Жбогар ги поддржа струшките едриличари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 13 септември 2019

gorgonoski1q.jpgЕвроамбасадорот Самуел Жбогар вчера  го посети едриличарскиот клуб Снегар во Струга која изгоре на 21 јули.

Во разговоро со претставници на управата на клубот Жбогар им дал поддршка во напорите клубот да ги возобнови изгорените објекти и да продолжи да го негува едрењето.

 

Според претседателот на клубот Лазо Ѓоргоноски Самуел Жбогар не очекувал да види дека е поставен нов покрив на клубот.Се интересирал колку едрилици  останале по пожарот,од опремата ,алатите од моделарската секција.Посебно  го интересирало како стружани успеале да организираат државно првенство по катастрофата која ја преживеаја.Прашал и дали членови на клубот се само од Струга.

 zbogarklubot2q.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во пожарот на 21 јули изгореа 33 пловни објeкти, 4 мотори и 60 години документација.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive