Сите жени се убави,вели Серена Вилијамс PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 12 септември 2019
ubavi1ee.jpgОткако изгуби во финалето на Отвореното првенство на САД, Серена Вилијамс се пресели од тениските терени на модната писта за да ја промовира новата колекција од нејзиниот моден бренд „Ес“.

Таа се поклони на крајот од ревијата заедно со нејзината двегодишна ќерка Олимпија. Тениската ѕвезда во публиката собра познати личности, како Ана Винтур, Ким Кардашијан и основачката на #MeToo движењето Тарана Бурк.

(Фото: АП)

Еден од највпечатливите моменти на ревијата беше кога се појавија манекенки во иста облека, од кои една со облини, испраќајќи моќна порака за различностите на телата.

„Мојата цел беше да ги прикажам не само различностите на бои и големини, туку едноставно дека сите жени се убави“, рече Вилијамс.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive