Одредување на ризикот од мозочен удар во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 12 септември 2019

mozok1q.jpgЗдружението за борба против мозочен удар  Мозочен Удар како дел од проектот КВАЛИТЕТНО ЗДРАВСТВО„Подобрување на квалитетот и пристапноста на здравствената заштита и социјалните услуги во пограничните региони – Квалитетно Здравство“  на ден 15.09.2019- недела во Дом на култура Охрид со почеток во 09.00 часот  ќе организира јавна активност со цел одредување на ризикот од мозочен удар кај населението во Охрид.

 

Ќе се вршат прегледи на шеќер и холестерол во крвта ЕКГ, крвен притисок . Акцијата ќе започне со кратка едукација на тема справување со ризикот од мозочен удар. Активностите започнуваат во 09.00 часот во Домот на Култура Охрид и на платото пред истиот . Сите заинтересирани лица кои сакаат да бидат прегледани од нашите лекари се молат да бидат во даденото време на локацијата и заради прегледите, доколку здравствената состојба им дозволува да бидат гладни.

Ќе се вршат прегледи на шеќер и холестерол во крвта ЕКГ, крвен притисок .

 

 Акцијата ќе започне со кратка едукација на тема справување со ризикот од мозочен удар.

 

Активностите започнуваат во 09.00 часот во Домот на Култура Охрид и  на платото пред него .

 

 Сите заинтересирани лица кои сакаат да бидат прегледани од нашите лекари се молат да бидат во даденото време на локацијата и заради прегледите, доколку здравствената состојба им дозволува да бидат гладни.

Последни измени ( четврток, 12 септември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive