Раул Гонзалес го прослави Денот на независноста во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 10 септември 2019
raul1qw.jpgРаул Гонсалес, шпанскиот тренер кој ги одведе ракометарите на Вардар до првата титула во Лигата на шампионите, беше гостин на приемот што македонската амбасада во Париз го организираше по повод 8 Септември – Денот на независноста. Гонсалес присуствуваше на приемот заедно со своето семејство.

Македонија е средината во којашто Гонсалес доживеа полна тренерска афирмација. Тој пристигна на клупата на Вардар во 2014 година како релативно непознато тренерско име за пошироката јавност, а само три години подоцна сензационално беше освоена европската титула на Фајнл фор турнирот во Келн.

Овој огромен успех му ја отвори вратата за трансфер на клупата на ПСЖ, најбогатиот ракометен клуб на светот. Гонсалес едно време беше и селектор на македонската репрезентација.

Последни измени ( вторник, 10 септември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive