Трамп го отпушти Џон Болтон,советник за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 10 септември 2019
bolton1q.jpgДоналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон

„Синоќа го информирав Џон Болтон дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата куќа. Силно не се согласував со голем број негови сугестии, исто како и други во мојата администрација“, изјави Трамп, додавајќи дека неговиот наследник ќе биде назначен наредната недела.

Отказот за Болтон уследи по извештаите дека во кабинетот на Трамп постои голема поделеност околу откажаниот план да се поканат претставници на Талибанците на мировни преговори во САД.

Болтон е третиот советник за национална безбедност кој доби отказ од Трамп, по Мајкл Флин и Ејч Ар Мекмастер. Тој се спротивставуваше на мировни преговори со Талибанците, што Трамп ги откажа викендов откако претходно покани претставници на групата во САД.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive