Охридските комуналци на патот до Свети Наум собраа... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 10 септември 2019
donaum1q.jpgЕкипи на ЈП „Охридски комуналец“ кои една недела го чистат магистралниот пат Охрид-Свети Наум, собраа околу 300 вреќи ѓубре, фрлено од несовесни возачи. На овој патен правец најголема фреквенција на возила има во текот на летната сезона, па мини депонии се создаваат долж патот.

„Иако овој магистрален пат и расчистувањето не е во наша надлежност, ние сепак решивме да го отстраниме ѓубрето кое го оставаат несовесните граѓани. Ваква акција денес имаме и на магистралата што води кон Кичево, но само до селото Подмоље“, вели Стефчо Маслов од „Охридски комуналец“.

Според податоците на СВР Охрид по магистралниот пат Охрид-Свети Наум и Охрид-Кичево-Скопје летово дневно поминуваа по неколку илјади возила.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive