Франција на Албанија и' пушти хмна на Андора PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 08 септември 2019
andora1w.jpgСелекторот на Франција Дидје Дешамп јавно се извини откако пред почетокот на квалификациската средба со Албанија беше пуштена погрешна химна за противникот.

Играчите на Албанија зачудено гледаа додека на стадионот „Стад де Франс“ одеше химната на Андора, што предизвика десетминутно одложување на почетокот на средбата, бидејќи Албанците не сакаа да играат додека не се исправи грешката.

Домаќините дополнително се посрамотија кога официјалниот спикер на стадионот им се извини на „фановите на Ерменија“, пред да сфати дека Франција игра со Албанија и се исправи.

„Им се извинувам на сите во албанската репрезентација. Тоа е нешто што не би требало да се случува, но се случи. Ги разбирам Албанците и логично е што сакаа да ја слушнат својата химна пред почетокот на мечот“, изјави Дешамп.

Откако за проблемот беа известени судиите, тие дозволија почетокот на мечот да биде одложен, за да се пушти вистинската химна.

Светскиот првак не дозволи овој бизарен момент да го поремети и победи со 4:1.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive