Индијка роди близнаци на 73 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
сабота, 07 септември 2019
indijka1w.jpgЖена од индиската држава Андра Прадеш родила близнаци на 73 години. Лекарите кои ја породиле велат дека таа зачнала по пат на вештачко оплодување.

„Мајката и бебињата се добро“, изјави д-р Ума Шанкар.

Мангајама Јарамати кажа дека таа и нејзиниот 82-годишен сопруг отсекогаш сакале да имаат деца, но претходно не успевала да забремени.

„Пресреќни сме“, рече Ситарама Раџарао неколку часа откако стана татко.

По само неколку дена, тој претрпил мозочен удар и сега се наоѓа во болница.

Да имаат деца било важно за оваа двојка и бидејќи биле стигматизирани во нивното село.

„Тие ме нарекуваа госпоѓа без деца. Пробавме многу пати и посетивме многу доктори, па ова е најсреќниот период од мојот живот“, додаде Јарамати.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive