Во чест на кој глумец ќе се одржи олимпијада во риболов PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 03 септември 2019

vanco1qs.jpgЗдружение на рекреативни риболовци Рибарски Приказни од Скопје за првпат во Република Македонија организира мини Олимпијада во риболов ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ 2019”.

Мини олимпијадата се организра во чест  на страствениот риболовец и доаејен на македонското глумиште  Ванчо Петрушевски. 

Мини олимпијада во риболов  ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ 2019  ќе се одржи од 6 до 8 септември 2019 година  на акумулација Козјак на патека во месноста Здуње.

На олимпијадата ќе бидат застапени пет спортски риболовни дисциплини: крап;пливка;мушица;спин и натпревар во подготвување на рибна чорба.  Овој настан е отворени за јавноста и секој може бесплатно да го посети.

На олимпијадата ќе земат учество 150 натпреварувачи од Република Македонијашто е најмасовен настан од областа на риболовот воопшто организиран до сега.

 

Здружението на рекреативни риболовци спортски клуб РИБАРСКИ ПРИКАЗНИ Скопје  има за цел промовирање, унапредување и развој на  рекреативниот ,спортскиот риболов и лов.  Во рамките на овие заложби ја организира Мини олимпијада во риболов  ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ 2019,

Мини олимпијадата ќе биде традиционална и со нејзино организирање секоја година нема да дозволиме да се заборави ликот и делото на еден од најпознатите и талентирани македонски актери и страствен риболовец Ванчо Петрушевски.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive