Најмалку петмина убиени во Тексас,САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 01 септември 2019
imidlend1q.jpgНајмалку пет луѓе се убиени во второто масовно пукање во Тексас во август.

Маж во 30-ти години прво застрелал полицаец кој го запрел неговото возило на автопатот Мидленд-Одеса, по што, откако украл поштенски камион, продолжил да пука на неколку други локации. Напаѓачот бил убиен од полицијата пред еден кинокомплекс. Засега не се познати негови мотиви.

Околу 20 луѓе се повредени во инцидентот, вклучувајќи и тројца полицајци. Седум од повредените се во сериозна состојба.

„Тој пукаше во недолжни цивили по цела Одеса. Има најмалку 21 повреден“, изјави шефот на локалната полиција, Мајкл Герк.

Ова пукање уследи само четири недели откако вооружен напаѓач уби 22 луѓе во трговски центар на „Волмарт“ во Ел Пасо.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive