Ново работно време на Градската библиотека PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 30 август 2019

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ги известува читателите и корисниците на нејзините услуги дека одделението за издавање книги  од втори септември повторно ќе е отворено секој работен ден од 8:30 до 18:30 часот.

Летниот период библиотеката го искористи за набавка на  нови наслови од  лектирните изданија за основно образование а континуирано се збогатува и обновува и фондот на задолжителните лектири за средно образование.

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид континуирано врши упис на нови членови, се вели во соопштението од оваа установа.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive