Оливера Јанковска е меѓу највлијателните жени во Хјус PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 30 август 2019
oliverajan1qq.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД) му честита на нашиот претставник за Хјустон, Тексас, Оливера Јанковска за добивањето на наградата Топ 30 влијателна жена на Хјустон за 2019 година на 23 август 2019 година.

Јанковска, која беше добитник на Наградата за волонтерски сервис на американскиот претседател во 2017 година и ОМД Награда за македонска дијаспора 40 под 40 години во 2015 година, е шампион за правата на децата и го претставува УНИЦЕФ како глобален граѓанин.

oliverajan1q.jpg

Последни измени ( петок, 30 август 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive