Ќеркичката на Луис Енрике починала од рак PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 30 август 2019
kerka1qq.jpgПоранешниот селектор на Шпанија и тренер на Барселона Луис Енрике ја објави тажната вест дека неговата деветгодишна ќерка починала од рак.

Енрике во јуни ненадејно го напушти кормилото на шпанската репрезентација поради итна семејна ситуација, без да прецизира за што станува збор и шпанската јавност ја почитуваше неговата приватност.

Неговата ќерка Сана пет месеци се борела со редок облик на рак на коски.

„Нашата ќерка Сана почина ова утро по петмесечна интензивна борба со остеосаркома. Многу ќе ни недостига, но ќе се сеќаваме на неа секој ден од нашите животи. Ти ќе бидеш ѕвезда што ќе го води ова семејство“, соопшти Енрике на социјалните мрежи.

Последни измени ( петок, 30 август 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive