Михајловиќ излезе од болница и се врати на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 26 август 2019
mihas1q.jpgТренерот на Болоња Синиша Михајловиќ имаше емотивно враќање на терен шест недели откако објави дека боледува од леукемија.

Педесетгодишниот српски стручњак го водеше тимот на средбата со Верона (1:1) на стартот на новата сезона во Серија А, откако последните 41 ден ги помина во болница поради хемотерапија. Тој со тоа го исполнил своето ветување дека ќе биде со играчите кога ќе почне новата сезона, а поддршка доби и од фановите на противничката екипа.

Ова беше големо изненадување за нас, затоа што минатата недела тренерот ни кажа дека не е 100% сигурен дали ќе може да дојде. Затоа бевме многу среќни и тоа ни даде огромен поттик. Жалиме што не успеавме да го израдуваме со победа“, изјави крилото на Болоња, Рикардо Орсолини.

Михајловиќ се врати на клупата на Болоња во јануари и потоа ја спаси од испаѓање од Серија А.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive