Линдзи Вон се премисли и ќе се мажи по втор пат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 25 август 2019
lindzi1ee.jpgЕдна од најдобрите скијачки на сите времиња Линдзи Вон ќе се мажи по вторпат.

Триесет и четиригодишната Вон, која ја заврши кариерата на крајот на минатата сезона, објави дека се свршила со хокејарот Пи Кеј Субан, со кого е во врска две години.

„Од старт знаев дека тој е поинаков. Веќе сум била во брак, па затоа долго време не бев сигурна дали сакам повторно да го направам тоа. По неколку месеци врска, сфатив дека тој е оној со кој сакам да бидам. Тој ме прави среќна, позитивен е и енергичен“, изјави Вон за магазинот „Вог“.

Олимписката шампионка во спуст четири години беше во брак со скијачкиот тренер Томас Вон, чие презиме одлучи да го задржи и по разводот во 2013. Потоа две години беше во врска со голферот Тајгер Вудс.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive