Аксел Рејмонд победи на охридскиот пливачки маратон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 24 август 2019
pendaro1w.jpgВо конкуренција на 22 пливачи, Аксел Рејмонд го освои првото место на меѓународниот пливачки маратон во Охрид, кој е четвртата трка од Ултра Гран при серијата на ФИНА.
Тој патеката „Климе Савин“ долга 25 километри, ја исплива во време 5 часа 20 минути и 55 секунди  . 
 
До својот втор триумф на Охридскиот маратон (првиот пред шест години) Французинот стигна со само 7.секунди побрзо од нашиот пливач Евгениј Поп Ацев, кој пак сега е лидер во генералниот пласман од светската серија. 
 

Во  женска конкуренција на осум пливачки најдобра беше Аличе Франко од Италија
 
И годинашното издание на маратонот во Охрид беше под покровителство на претседателот на државата Стево Пендаровски, а наградениот фонд изнесуваше  15.000 долари.
 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive