Фетаи останува во "Титаник3",Јанева одби... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 19 август 2019
fetaij1q.jpgСпецијалната обвинителка Катица Јанева го одби барањето на обвинетите за изземање на колегите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, кои го застапуваат нејзиното обвинение во „Титаник 3“.,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам

Одбраната на обвинетите тоа го побараа затоа што Јанева и Фетаи се скарале во четвртокот, поради тоа што Јанева наредила претрес и на Фетаи кога минувала преку влезната врата на СЈО.

Во „Титаник 3“, за уништување изборен материјал се обвинети координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Алими и сопартиецот Исмет Гури за време на локалните избори во 2013 година во Чаир.

Судењето е при крај, на следното рочиште се очекуваат завршни зборови.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive