Концерт за саксафони вечерва на Охридско лето PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 12 август 2019
saks1q.jpgКвартетот саксофони „Бенсман“ вечерва во 21 часот ќе одржи концерт во црквата „Св.Софија“ на 59. Охридско лето.

Ќе настапат Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов – баритон саксофон.

Квартетот „Бенсман“ се појави во 2006,а до денес имаат настапувано на концерти и фестивали низ Германија, како и на на три концертни турнеи во САД и во Кина.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive