Георгиески го честиташе Курбан Бајрам PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 11 август 2019
kos1q.jpgПо повод верскиот празник Курбан-Бајрам, градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати честитка до сите граѓани од исламска вероисповед. -Во мое лично име и во името на Општина Охрид, на сите сограѓани од исламска вероисповед им го честитам големиот празник Курбан Бајрам, со желби за среќа, благосостојба и духовен мир. 

Овој верски празник е симбол на солидарноста, па затоа посакувам да биде еден убав мотив за поголемо меѓучовечко разбирање, почитување и хармонија. Празниците не учат да простуваме, помагајќи си едни на други и да го јакнеме соживотот. Посакувам вербата во бога да не води на вистинскиот пат и заеднички да градиме поубава иднина за нашиот Охрид.

Овие празнични денови нека поминат во радост, со добра мисла, мирољубивост и толеранција, стои во честитката на градоначалникот Георгиески.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive