Без скенирана лична карта нема помин низ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 10 август 2019

galicica5.jpgЈУНП Галичица од Охрид воведува контролирано движење во шумата и шумските појаси во границите на Паркот. Контролираното движење започнува на 09.08 2019 година и ќе трае се до промена на одлуката.Прошетка низ паркот не е дозволена без скенирана лична карта на поединци или водичи на групи.

 

Оние кои го користат само асфалтниот пат и поминуваат низ паркот без задржување и напуштање на асфалтниот пат не се обврзани да бараат дозвола

 

 

Имателот на дозволата е должен за време на целиот престој да ја има со себе.Имателот е одговорен за однесувањето на целата група при евентуално

предизвикување на пожар.да не се менува релацијата на движење нитиу да се пречекорува времето на посета кои се нагласени во дозволата,соопштија од ЈУНП Галичица.

 

Планината Галичица кај Охрид  летово е посебно интересна за параглајдеристите кои полетуваат од нејзините врвови,за планинарите,љубителитѕе на планински велосипедизам.

 

Последни измени ( понеделник, 12 август 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive