Со нож избодел четири лица во Калифорнија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 08 август 2019
sonoz1q.jpgМаж смртно прободе четири лица во близина на продавницата „7-11“ во јужна Калифорнија, пред да биде уапсен од полицијата, соопштија властите.

Покрај убиените лица, напаѓачот ранил уште две лица во Гарден гроув и Санта Ана.

Две од убиените лица биле соседи на напаѓачот, третиот работел како обезбедување во продавницата а четвртиот бил гостин во ресторан во близина.

Масакрот почнал во средата попладне кога полицијата добила повик од двајца луѓе дека нивниот стан е ограбен. По дваесет минути стигнал уште еден повика за грабеж во пекара во Гарден гроув. Полицијата подоцна утврдила дека се работи за истиот осомничен.

Полицијата рече дека сè уште нема поврзаност помеѓу осомничениот и жртвите, а мотивот претпоставуваат дека е грабеж.

„Овие криминални дејствија немаат никаква врска со омраза или раса. Осомничениот има шпанско потекло исто како и повеќето од жртвите“, рече шефот на полицијата Карл Витни.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive