Уште една странска научничка најдена мртва во Грција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 07 август 2019
naucnik1q.jpgТелото на исчезнатата британска туристка Натали Кристофер во Грција е пронајдено на островот Икарија, соопшти локалната полиција. По нејзиното исчезнување во понеделникот беше организирана голема потрага на земја, копно и во море.

Кристофер, 35-годишна астрофизичарка, била на островот заедно со партнерот, но таа не била во апартманот кога нејзиниот партнер се разбудил. Тој ѝ се јавил и таа му рекла дека отишла да трча, но откако не се вратила по неколку часа, партнерот ја пријавил за исчезната.

Таа е втората научничка најдена мртва за време на посета на Грција во изминативе неколку месеци. Американската научничка Сузан Итон присуствуваше на конференција на островот Крит во јули, кога исчезна, исто така, додека трчала. Нејзиното тело беше најдено подоцна и убиството го призна 27-годишен маж.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive