Меси суспендиран откако изјави дека... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 04 август 2019
mesi391q.jpgЛео Меси доби тримесечна суспензија од меѓународниот фудбал за изјавите дека Копа Америка е корумпирана

Капитенот на Аргентина доби црвен картон на мечот за третото место со Чиле и подоцна кажа дека целото првенство било наместено за да го освои Бразил. Тој, исто така, доби парична казна од 50.000 долари.

„Не мора да бидеме дел од оваа корупција. Тие покажаа недостиг на почит кон нас во текот на целото првенство. Корупцијата и судиите не им дозволуваат на луѓето да уживаат во фудбалот“, кажа тогаш Меси.

Поради суспензијата, која се однесува само на репрезентацијата, Меси ќе ги пропушти наредните пријателски натпревари со Чиле, Мексико и Германија. Квалификациите за Светското првенство 2022 почнуваат дури во март.

По поразот на Аргентина од домаќинот Бразил во полуфиналето на Копа Америка, Меси се пожали на „сериозни и ужасни судиски грешки“. Од Фудбалската федерација на Јужна Америка му одговорија дека неговите тврдења се неосновани.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive