Масовни убиста во две американски сојузни држави PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 04 август 2019
oregon1ss.jpgДесетмина загинаа во пукање во Дејтон, Охајо, соопшти локалната полиција. Според полицијата во Дејтон, меѓу загинатите е и осомничениот напаѓач, а во инцидентот се повредени 16 лица.

Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

Пукањето во Дејтон се случи само неколку часа откако 20 луѓе беа убиени и уште 26 беа повредени во Ел Пасо, Тексас, каде што вооружен напаѓач почна да пука во „Волмарт“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive