Во Хамбург запленет кокаин вреден 1 милијарда евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 02 август 2019
koka1ww.jpgГерманските власти објавија дека заплениле 4,5 тони кокаин во пристаништето во Хамбург, што е најголемо количество досега откриено во оваа земја. Вредноста на дрогата се проценува на една милијарда евра.

Царинските служби кажаа дека дрогата е откриена во контејнер што пред две недели пристигнал од Уругвај, а требало да продолжи за Антверпен, Белгија.

Во описот на товарот стоело дека контејнерот е наполнет со соја, но на нејзино место цариниците пронашле 221 црна спортска торба, во кои имало 4.200 пакети кокаин.koka1w.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ова огромно количество претставува најголема поединечна заплена на кокаин во Германија досега. Запленетиот кокаин беше уништен во строго контролирани услови“, изјавија од канцеларијата на јавниот обвинител на Хамбург.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive