Војвотката од Сасекс стана уредним на "Вог" и одбра... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 30 јули 2019
urenik1q.jpg„Вог“ објави дека војвотката од Сасекс е гостин-уредник на септемврискиот број на неговото британско издание.

Сопругата на принцот Хари била поканета да работи на подготвувањето на списанието од главниот уредник Едвард Енинфул, кој изјави дека таа ја одбила можноста да се појави на насловната страница, бидејќи сметала оти ќе биде многу „фалбаџиско“.

Меган, која е поранешна актерка, на насловната страница стави 15 жени, кои, како што соопшти Бакингамската палата, се „жени кои прават значајни промени, обединети од нивната бестрашност во кршењето бариери“.

Насловната страна на „Вог“ осмислена од Меган Маркл

Во согласност со темата „Сили за промена“, војвотката собра жени како холивудската дива Џејн Фонда, активистката против климатски промени Грета Тунберг, премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн и манекенката Кристи Тарлингтон-Брнс.

„Изминативе седум месеци поминав низ исклучителни процес и соработка со Едвард Енинфул да го подготвиме најчитаното модно издание и да ставиме фокус на вредностите и причините поради кои луѓето влијаат на светот денес“, изјави Меган.

Септемвриското издание на „Вог“ важи за најзначајно во текот на целата година, затоа што има најмногу реклами и често става големи ѕвезди на насловната страница. Изданието од 2012 со Леди Гага на насловната имаше 916 страници и тежеше 2,5 килограми.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive